Aktualności

Odsadzenie źrebiąt? – to już nie problem

Odsadzenie źrebiąt – to już nie problem.

Zbliża się koniec lata i nagle znów zawitał wrzesień. Oznacza to również, że nadszedł czas na odstawienie źrebiąt! Stresujący okres dla źrebiąt i klaczy, ale jeśli weźmiesz pod uwagę wiele rzeczy, możesz zmniejszyć dużą część stresu. Odżywianie również odgrywa w tym ważną rolę.

Kilka ważnych wskazówek:

  1. Przygotuj źrebię i matkę na nadchodzący czas odsadzenia i tymczasowo oddziel je od życia codziennego. Na przykład zostaw źrebię w stajni/kojcu, gdy matka na chwilę wyjdzie.
  2. Pozwól źrebakowi także zawczasu przyzwyczaić się do kontaktu z ludźmi, np. ćwicząc na wczesnym etapie szczotkowanie, skrobanie kopyt, zabezpieczanie itp.
  3. Pozwól źrebakowi przyzwyczaić się do paszy objętościowej i granulatów, aby ta zmiana nie była czymś zupełnie nowym podczas odsadzania. Od czwartego miesiąca źrebak będzie już normalnie jadł więcej trawy i siana. W tym wieku można już powoli przyzwyczajać źrebaka do granulatów takich jak nasz Opti-GROW. W większości przypadków źrebię przy matce zaczyna jeść koncentraty dużo wcześniej i od tego momentu można podawać także granulat źrebięcy. Szczególnie po odsadzeniu niezwykle ważne jest, aby brakujące mleko matki zastąpić odpowiednią paszą wysokiej jakości, aby zapewnić źrebakowi dobry start i nie mieć negatywnego wpływu na jego rozwój.

Opti-GROW granulat dla źrebiąt o średnicy 5 mm
Nasz Opti-GROW zapewnia doskonałą podaż energii i białka, składa się wyłącznie z wysokiej jakości, łatwo przyswajalnych, naturalnych składników. Optymalnie wspiera źrebię w pierwszych 18 miesiącach życia.

  • Zawiera wyjątkowo wysokiej jakości białka
  • Kompleks Multi-Calcium i dodatkowe aminokwasy wspierają zrównoważony rozwój szkieletu i muskulatury źrebiąt
  • Zawiera mleko w proszku, które nadaje mu smaczniejszy smak, a zmniejszona średnica granulek zapewnia również łatwe wchłanianie
  • Dobry stosunek jakości do ceny

Dodaj komentarz