Aktualności

Zapewnij swojemu (nienarodzonemu) źrebakowi najlepszy start!

Są okresy szczególnie krytyczne pod względem potrzeb i żywienia konia; dotyczą one ciąży, laktachi i wzrostu! Niedoszacowanie tych 3 okresów może mieć negatywny wpływ na zdrowie klaczy i jej źrebaka.
Dlatego, że potrzeby ciężarnej klaczy, jak i rosnącego źrebaka są specyficzne, HAVENS opracował gamę pasz „zarodowych” składającą się z dwóch produktów: FERTO LAC 3 i OPTI GROW (Foal Cubes).

Ferto Lac 3: miedzy 6 a 7 miesiącem ciąży, płód rozwija się najszybciej – 20% jego końcowej wagi przypada na ten okres ciąży. Obowiązkowe staje się wówczas korzystanie z naszego Ferto Lac 3.

Zalety Ferto Lac 3:
-żelazo, miedź, cynk i mangan w odpowiednich ilościach, aby płód mógł je magazynować w wątrobie, żeby je później wykorzystać (mleko klaczy jest ubogie w te pierwiastki
-wyjątkowe źródło białka dla idealnej kondycji klaczy i dobrej laktacji
-zrównoważony poziom witaminy A (potrzebnej źrebiętom do wzrostu), witaminy E i selenu (wydajny układ odpornościowy i dobra jakość siary)
-idealny stosunek wapnia/fosforu i miedzi/cynku
-Multi-calcium-Complex: potrójna forma wapnia, który uwalnia się we wszystkich fazach ciaży i laktacji, zapobiega zaburzeniom kostno-stawowym

Opti Grow, czyli Foal Cubes: około 2 – 3 miesiąca życia, źrebię nie otrzymuje już od matki pewnych składników odżywczych w ilości dla niego wystarczającej (miedzi i żelaza) – niezależnie od tego jak dobrze jest karmione.   

Pasza Foal Cubes dla źrebiąt gwarantuje:
– łagodne przejście żywieniowe z mleka klaczy na paszę stałą – pasza bogata w probiotyki, laktozę i mleko
– pokrywa potrzeby energetyczne
– ma dużą zawartość lizyny, zapewnia harmonijny wzrost
– Multi-Calcium-Complex – zbilansowane i przyswajalne spożycie wapnia