HAVENS POLSKA     
34-100 Tomice
ul. Krakowska 3
office@havens.pl     


Odwiedź nas      

https://pl-pl.facebook.com/HAVENS.Horsefeed/


 
tel.: (33) 488 11 04
tel./fax: (33) 87 321 89


GSM:
608 511 623

4. Jak powinno się karmić źrebaki aby uniknąć OCD?

Aby zapewnić zdrowy rozwój źrebaka należy rozpocząć właściwe oddżywianie już ciężarnej klaczy. Źrebię znajdujące się w łonie klaczy zależne jest tylko od racji żywnościowych swojej matki. Dlatego HAVENS z dużą troską o klacze i źrebaki opracował paszę Ferto-Lac 3. Jest ona wysokowartościową granulowaną paszą dla ciężarnych i karmiących klaczy. Zawiera wszystkie substancje, które ważne są dla zrównoważonego rozwoju rozwijających się embrionów.
Między innymi paszę wzbogacono dodatkową porcją miedzi, która jak wiadomo z przeprowadzonych badań, minimalizuje ryzyko choroby OCD u źrebiąt.

Również po rozwiązaniu ważne jest aby karmiące klacze otrzymywały Ferto-LAC 3, aż do momentu odstawienia źrebaka. Zapewni to optymalną produkcję zdrowego mleka.

Po odstawieniu, źrebakom polecamy HAVENS Foal-Cubes, paszę bogatą w energię, białko pochodzące z dwóch źródeł: w postaci mleka w proszku i białka sojowego, oraz dodatkowe witaminy i dopasowane porcje pierwiastków śladowych oraz minerałów budulcowych mięsni (Ca, P i Mg). W ten sposób źrebię będzie zaopatrzone we wszystkie niezbędnie składniki odżywcze, a to z kolei pozwoli uchronić zwierzę przed chorobą OCD.